WLCM1005Z0H8N2TB
Mfr.Part #
WLCM1005Z0H8N2TB
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
INDUCTOR FIXED 8.2NH 0402
Fixed Inductors
Width :
0.5 mm
Length :
1 mm
Ceramic
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Inductance :
8.2 nH
Walsin
Product :
RF Inductors
Tolerance :
±3%
Package :
Tape and Reel (TR)
Mounting Style :
PCB Mount
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Application :
High Frequency
RoHS :
Details
Height :
0.5 mm
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Shielding :
Unshielded
Brand :
Walsin
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Features :
Product Type :
Fixed Inductors
Current Rating (Amps) :
500 mA
Packaging :
MouseReel
Self Resonant Frequency :
3.7 GHz
DC Resistance (DCR) :
280mOhm Max
Test Frequency :
100 MHz
Product Category :
RF Inductors - SMD
Frequency - Self Resonant :
3.7GHz
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Termination Style :
SMD/SMT
Datasheets
WLCM1005Z0H8N2TB
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD