WLCM1005Z0G27NTB
Mfr.Part #
WLCM1005Z0G27NTB
Description
INDUCTOR FIXED 27NH 0402
Package :
Tape and Reel (TR)
Width :
0.5 mm
DC Resistance (DCR) :
800mOhm Max
Self Resonant Frequency :
1.7 GHz
Current Rating (Amps) :
300 mA
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Inductance :
27 nH
Frequency - Self Resonant :
1.7GHz
Length :
1 mm
Height :
0.5 mm
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Test Frequency :
100 MHz
Datasheets
WLCM1005Z0G27NTB
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD