WLCM1005Z0C5N6TB
Mfr.Part #
WLCM1005Z0C5N6TB
Description
INDUCTOR FIXED 5.6NH 0402
Inductance :
5.6 nH
Frequency - Self Resonant :
4.5GHz
DC Resistance (DCR) :
230mOhm Max
Height :
0.5 mm
Self Resonant Frequency :
4.5 GHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Length :
1 mm
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Width :
0.5 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Test Frequency :
100 MHz
Tolerance :
±0.2nH
Current Rating (Amps) :
600 mA
Datasheets
WLCM1005Z0C5N6TB
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD