WLCM1005Z0C3N3TB
Mfr.Part #
WLCM1005Z0C3N3TB
Description
INDUCTOR FIXED 3.3NH 0402
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Width :
0.5 mm
Self Resonant Frequency :
6 GHz
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Height :
0.5 mm
Test Frequency :
100 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±0.2nH
Inductance :
3.3 nH
Length :
1 mm
Current Rating (Amps) :
800 mA
Package :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) :
160mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Datasheets
WLCM1005Z0C3N3TB
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD