WLCM1005Z0B3N3TB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WLCM1005Z0B3N3TB
Manufacturer
Walsin Technology
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR FIXED 3.3NH 0402
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Fixed Inductors
Number of Functions :
1
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Product Type :
Fixed Inductors
DC Resistance :
0.16 Ω
Current - Saturation (Isat) :
Reach Compliance Code :
Compliant
Case/Size Code :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Shielded :
No
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Package Width :
0.5 mm
Product Status :
Active
Product Category :
RF Inductors - SMD
Width :
0.5 mm
Product :
RF Inductors
Package :
Digi-Reel?
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Inductance-Nom (L) :
0.0033 µH
Number of Terminals :
2
Ratings :
Mounting Type :
Surface Mount
Application :
High Frequency
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Rated Current-Max :
0.3 A
Mounting Style :
PCB Mount
Features :
Height :
0.5 mm
Length :
1 mm
Tolerance :
±0.1nH
Termination Style :
SMD/SMT
Material - Core :
Ceramic
Package Length :
1 mm
Self Resonant Frequency :
6 GHz
Supplier Device Package :
Series :
CM
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Type :
Multilayer
Test Frequency :
100 MHz
Core Material :
Ceramic
RoHS :
Details
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Brand :
Walsin
DC Resistance (DCR) :
160mOhm Max
Quality Factor-Min (at L-nom) :
8
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Current Rating (Amps) :
800 mA
Packaging :
MouseReel
Special Feature :
INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.1 NANO HENRY, Q MEASURED AT 100 MHZ
Shielding :
Unshielded
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Walsin
Package Height :
0.5 mm
Construction :
RECTANGULAR
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Inductance :
3.3 nH
Datasheets
WLCM1005Z0B3N3TB
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD