WLCM0603Z0B4N3TB
Mfr.Part #
WLCM0603Z0B4N3TB
Description
INDUCTOR FIXED 4.3NH 0201
Series :
WLCM
Package Height :
0.3 mm
Product Type :
Fixed Inductors
Package Width :
0.3 mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Reach Compliance Code :
Compliant
Height :
0.3 mm
Special Feature :
INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.1 NANO HENRY, Q MEASURED AT 100 MHZ
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.33mm)
Current Rating (Amps) :
350 mA
RoHS :
Details
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1nH
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Number of Functions :
1
Inductance :
4.3 nH
Q @ Freq :
5 @ 100MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Frequency - Self Resonant :
6.5GHz
Product Category :
RF Inductors - SMD
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Self Resonant Frequency :
6.5 GHz
Surface Mount :
yes
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Number of Terminals :
2
PCB Mount
DC Resistance :
0.4 Ω
DC Resistance (DCR) :
400mOhm Max
Test Frequency :
100 MHz
Type :
Multilayer
Quality Factor-Min (at L-nom) :
5
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Inductance-Nom (L) :
0.0043 µH
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Width :
0.3 mm
Length :
0.6 mm
Rated Current-Max :
0.35 A
Construction :
RECTANGULAR
Packaging :
MouseReel
Case/Size Code :
Features :
Package Length :
0.6 mm
Product :
RF Inductors
Shielded :
No
Datasheets
WLCM0603Z0B4N3TB
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD