WLCM0603Z0B2N9TB
Mfr.Part #
WLCM0603Z0B2N9TB
Manufacturer
Walsin Technology
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
INDUCTOR FIXED 2.9NH 0201
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Fixed Inductors
Features :
Current - Saturation (Isat) :
DC Resistance (DCR) :
280mOhm Max
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Tolerance :
±0.1nH
Mounting Style :
PCB Mount
Material - Core :
Ceramic
Product Category :
RF Inductors - SMD
Frequency - Self Resonant :
9.5GHz
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.33mm)
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Type :
Multilayer
Current Rating (Amps) :
450 mA
Application :
High Frequency
Length :
0.6 mm
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Q @ Freq :
5 @ 100MHz
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Packaging :
MouseReel
Width :
0.3 mm
Supplier Device Package :
Brand :
Walsin
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Ratings :
Termination Style :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
CM
Height :
0.3 mm
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Core Material :
Ceramic
Shielding :
Unshielded
Product Status :
Active
Walsin
Test Frequency :
100 MHz
Self Resonant Frequency :
9.5 GHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Product :
RF Inductors
Inductance :
2.9 nH
RoHS :
Details
Product Type :
Fixed Inductors
Datasheets
WLCM0603Z0B2N9TB
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD