WLCM0603Z0B1N8TB
Mfr.Part #
WLCM0603Z0B1N8TB
Description
INDUCTOR FIXED 1.8NH 0201
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.33mm)
Height :
0.3 mm
Tolerance :
±0.1nH
Length :
0.6 mm
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Type :
RF Inductors - Leaded
Q @ Freq :
4 @ 100MHz
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Inductance :
1.8 nH
Frequency - Self Resonant :
10GHz
Test Frequency :
100 MHz
Ratings :
DC Resistance (DCR) :
190mOhm Max
Width :
0.3 mm
Current Rating (Amps) :
500 mA
Datasheets
WLCM0603Z0B1N8TB
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD