WLCM0603TGH8N2TB
Mfr.Part #
WLCM0603TGH8N2TB
Description
INDUCTOR FIXED 8.2NH 0201
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.33mm)
Inductance :
8.2 nH
Width :
0.3 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Features :
DC Resistance (DCR) :
620mOhm Max
Current Rating (Amps) :
250 mA
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Surface Mount
Self Resonant Frequency :
4.8 GHz
Length :
0.6 mm
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Height :
0.3 mm
Frequency - Self Resonant :
4.8GHz
CM
Packaging :
MouseReel
Q @ Freq :
12 @ 500MHz
+ 125 C
Brand :
Walsin
Supplier Device Package :
Walsin
Product Category :
RF Inductors - SMD
Ceramic
RoHS :
Details
Tolerance :
±3%
Datasheets
WLCM0603TGH8N2TB
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD