WLCM0603TGH5N6TB
Mfr.Part #
WLCM0603TGH5N6TB
Description
INDUCTOR FIXED 5.6NH 0201
DC Resistance (DCR) :
440mOhm Max
Inductance :
5.6 nH
Q @ Freq :
12 @ 500MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Category :
RF Inductors - SMD
Current - Saturation (Isat) :
Ratings :
RoHS :
Details
Product Type :
Fixed Inductors
Walsin
Tolerance :
±3%
PCB Mount
Brand :
Walsin
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Supplier Device Package :
Width :
0.3 mm
Length :
0.6 mm
Current Rating (Amps) :
300 mA
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.33mm)
Active
Packaging :
MouseReel
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Height :
0.3 mm
Features :
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Self Resonant Frequency :
6 GHz
Datasheets
WLCM0603TGH5N6TB
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD