WLCM0603TGC3N8TB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WLCM0603TGC3N8TB
Manufacturer
Walsin Technology
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR FIXED 3.8NH 0201
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Fixed Inductors
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height :
0.3 mm
Product Status :
Active
Type :
Multilayer
Length :
0.6 mm
Width :
0.3 mm
Brand :
Walsin
Tolerance :
±0.2nH
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Product Category :
RF Inductors - SMD
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
7GHz
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package :
Product Type :
Fixed Inductors
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Inductance :
3.8 nH
Current Rating (Amps) :
350 mA
Product :
RF Inductors
Features :
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Termination Style :
SMD/SMT
Ratings :
Packaging :
MouseReel
Self Resonant Frequency :
7 GHz
Application :
High Frequency
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Core Material :
Ceramic
Material - Core :
Ceramic
Current - Saturation (Isat) :
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.33mm)
Shielding :
Unshielded
Mounting Style :
PCB Mount
Package :
Tape and Reel (TR)
RoHS :
Details
Walsin
Series :
CM
DC Resistance (DCR) :
350mOhm Max
Q @ Freq :
12 @ 500MHz
Datasheets
WLCM0603TGC3N8TB
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD