WLCM0603TGC3N2TB
Mfr.Part #
WLCM0603TGC3N2TB
Description
INDUCTOR FIXED 3.2NH 0201
Width :
0.3 mm
Length :
0.6 mm
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.33mm)
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Inductance :
3.2 nH
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Package :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) :
300mOhm Max
Frequency - Self Resonant :
9.5GHz
Self Resonant Frequency :
9.5 GHz
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Current Rating (Amps) :
450 mA
Tolerance :
±0.2nH
Series :
CM
Q @ Freq :
12 @ 500MHz
Height :
0.3 mm
Datasheets
WLCM0603TGC3N2TB
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD