WLCM0603TGC1N5TB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WLCM0603TGC1N5TB
Manufacturer
Walsin Technology
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR FIXED 1.5NH 0201
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Fixed Inductors
Supplier Device Package :
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant :
13.5GHz
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Q @ Freq :
12 @ 500MHz
Shielding :
Unshielded
Width :
0.3 mm
Ratings :
Type :
Multilayer
Termination Style :
SMD/SMT
Self Resonant Frequency :
13.5 GHz
Inductance :
1.5 nH
Length :
0.6 mm
Brand :
Walsin
Height :
0.3 mm
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.33mm)
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Current Rating (Amps) :
600 mA
Packaging :
MouseReel
Product :
RF Inductors
Tolerance :
±0.2nH
Product Type :
Fixed Inductors
Core Material :
Ceramic
Mounting Style :
PCB Mount
Material - Core :
Ceramic
Product Category :
RF Inductors - SMD
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Walsin
Current - Saturation (Isat) :
DC Resistance (DCR) :
150mOhm Max
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
CM
Application :
High Frequency
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
Features :
RoHS :
Details
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Datasheets
WLCM0603TGC1N5TB
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD