WLCM0603TGB3N3TB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WLCM0603TGB3N3TB
Manufacturer
Walsin Technology
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR FIXED 3.3NH 0201
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Fixed Inductors
Series :
CM
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Frequency - Self Resonant :
9.5GHz
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Shielding :
Unshielded
Height :
0.3 mm
Tolerance :
±0.1nH
Product Status :
Active
Product :
RF Inductors
Mounting Type :
Surface Mount
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.33mm)
Product Type :
Fixed Inductors
Brand :
Walsin
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Current - Saturation (Isat) :
Mounting Style :
PCB Mount
Width :
0.3 mm
Self Resonant Frequency :
9.5 GHz
Packaging :
MouseReel
Core Material :
Ceramic
Application :
High Frequency
Inductance :
3.3 nH
Ratings :
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Type :
Multilayer
Q @ Freq :
12 @ 500MHz
DC Resistance (DCR) :
300mOhm Max
Material - Core :
Ceramic
Length :
0.6 mm
Current Rating (Amps) :
400 mA
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Walsin
Features :
Termination Style :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Category :
RF Inductors - SMD
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Package :
Digi-Reel?
RoHS :
Details
Datasheets
WLCM0603TGB3N3TB
Walsin Technology WLCM0603TGB3N3TB
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD