WLBD1608K2U182TP
Mfr.Part #
WLBD1608K2U182TP
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
CHIP BEAD 1800 OHM 0603
Length :
1.6 mm
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
1
Features :
Width :
0.8 mm
Series :
Height :
0.8 mm
Current Rating (Max) :
1.3A
Test Frequency :
100 MHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Impedance :
1800 Ohms
DC Resistance (DCR) (Max) :
700mOhm
Impedance @ Frequency :
1.8 kOhms @ 100 MHz
Tolerance :
25 %
Height (Max) :
0.037" (0.95mm)
Datasheets
WLBD1608K2U182TP
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN