WLBD1608K2U121TP
Mfr.Part #
WLBD1608K2U121TP
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
CHIP BEAD 120 OHM 0603
Length :
1.6 mm
Impedance @ Frequency :
120 Ohms @ 100 MHz
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height :
0.8 mm
Height (Max) :
0.037" (0.95mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Width :
0.8 mm
Impedance :
120 Ohms
Package :
Tape and Reel (TR)
Test Frequency :
100 MHz
DC Resistance (DCR) (Max) :
150mOhm
SMD/SMT
Features :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance :
25 %
Current Rating (Max) :
1.3A
Datasheets
WLBD1608K2U121TP
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN