WLBD1608HCU300TH
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WLBD1608HCU300TH
Manufacturer
Walsin Technology
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
CHIP BEAD 30 OHM 0603
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Test Frequency :
100 MHz
Filter Type :
Walsin
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Number of Channels :
1 Channel
Size / Dimension :
0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
Number of Elements :
1 Element
Brand :
Walsin
Termination Style :
SMD/SMT
Product Category :
Ferrite Beads
Product Type :
Ferrite Beads
Tolerance :
25 %
RoHS :
Details
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) (Max) :
40mOhm
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Height :
0.8 mm
Product :
Ferrite Chip Beads
Number of Lines :
1
Height (Max) :
0.026" (0.65mm)
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Series :
Length :
1.6 mm
Termination :
Flexible (Soft)
Shielding :
Shielded
Ratings :
Impedance @ Frequency :
30 Ohms @ 100 MHz
Width :
0.8 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Impedance :
30 Ohms
Packaging :
MouseReel
Subcategory :
Ferrites
Product Status :
Active
Package :
Digi-Reel?
Current Rating (Max) :
1.3A
Datasheets
WLBD1608HCU300TH
Walsin Technology WLBD1608HCU300TH
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN