WIH-IM-1RF-1277
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WIH-IM-1RF-1277
Manufacturer
Thomas Research Products
Description
WIHUBB IN FIXTURE MODULE 1 SPST
Manufacturer :
Thomas Research Products
Product Category :
RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
Series :
wiHUBB®
Modulation or Protocol :
GSM
Applications :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Interface :
Analog
Frequency :
902MHz~928MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Function :
Transceiver, Modem
Power - Output :
20dBm
Sensitivity (dBm) :
-118 dBm
Voltage - Supply :
120V~277VAC
Feature :
Dimming Control
Published :
Factory Lead Time :
2 Weeks
Logic Function :
Transceiver
Datasheets
WIH-IM-1RF-1277
wiHUBB® Series Transceiver 902MHz~928MHz Analog GSM -118 dBm
WIH-IM-1RF-1277 Overview
This RF transmitter and receiver is part of the wiHUBB® series.The supply voltage of 120V~277VAC can increase efficiency.There are General Purpose applications on the wireless RF transmitter.
WIH-IM-1RF-1277 Features
wiHUBB® series
WIH-IM-1RF-1277 Applications
There are a lot of Thomas Research Products
WIH-IM-1RF-1277 RF Transmitter applications.
  • Low Bitrate ISM-band Communication Systems
  • Fixed Wireless
  • Test Equipment
  • Sensors
  • GSM
  • WCDMA
  • TD-SCDMA
  • Optical transmission devices
  • Measuring for data transmission
  • Radio communication equipment
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR