WIH-IM-1RDA-347
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WIH-IM-1RDA-347
Manufacturer
Thomas Research Products
Description
WIHUBB IN FIXTURE MODULE 1 SPST
Manufacturer :
Thomas Research Products
Product Category :
RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
Applications :
GENERAL PURPOSE
Interface :
Analog
Modulation or Protocol :
GSM
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
2 Weeks
Sensitivity (dBm) :
-118 dBm
Power - Output :
20dBm
Frequency :
902MHz~928MHz
Voltage - Supply :
347VAC
Series :
wiHUBB®
Function :
Transceiver, Modem
Feature :
Dimming Control
Logic Function :
Transceiver
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
WIH-IM-1RDA-347
wiHUBB® Series Transceiver 902MHz~928MHz Analog GSM -118 dBm
WIH-IM-1RDA-347 Overview
It is a part of the wiHUBB® series of RF transmitter and receivers.Providing 347VAC with the correct supply voltage will improve efficiency.Apps for General Purpose are available on the wireless RF transmitter.
WIH-IM-1RDA-347 Features
wiHUBB® series
WIH-IM-1RDA-347 Applications
There are a lot of Thomas Research Products
WIH-IM-1RDA-347 RF Transmitter applications.
  • TD-SCDMA
  • Optical transmission devices
  • Measuring for data transmission
  • Radio communication equipment
  • Measuring instruments
  • Cellular infrastructure
  • Microwave radios
  • Small aperture terminals (VSATs)
  • Intermediate frequency (IF)
  • Radio frequency (RF)
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR