WG732HTTE3R3M
Mfr.Part #
WG732HTTE3R3M
Description
RES 3.3 OHM 20% 1.5W 2010
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
3.3Ohm
Size / Dimension :
0.098Lx0.197W 2.50mmx5.00mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
WG732HTTE3R3M
KOA Speer Electronics, Inc. WG732HTTE3R3M
WG73 Series, Thick Film, 3.3Ohm, 1W, ±20%, -55°C~155°C