WG732HTTE1R0K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WG732HTTE1R0K
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Datasheet
Download
Description
RES 1 OHM 10% 1.5W 2010
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Resistance :
1Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Series :
WG73
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Package / Case :
Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Tolerance :
±10%
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.098Lx0.197W 2.50mmx5.00mm
Number of Terminations :
2
Composition :
Thick Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
WG732HTTE1R0K
KOA Speer Electronics, Inc. WG732HTTE1R0K
WG73 Series, Thick Film, 1Ohm, 1W, ±10%, -55°C~155°C