WCLA2520V1-330-R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WCLA2520V1-330-R
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Datasheet
Download
Description
CHIP IND 33.0UH 0.236A SMT 2 PA
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
Fixed Inductors
Current Rating (Amps) :
236 mA
Series :
WCLA2520V1
Size / Dimension :
0.115" L x 0.098" W (2.92mm x 2.50mm)
Product Status :
Active
DC Resistance (DCR) :
2.47Ohm Max
Mounting Style :
PCB Mount
Package :
Digi-Reel?
Application :
Automotive
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Termination Style :
SMD/SMT
Core Material :
Ferrite
Width :
2.5 mm
Length :
2.9 mm
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Height :
2.1 mm
Q @ Freq :
12 @ 2.52MHz
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Tolerance :
±10%
Product :
RF Inductors
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Material - Core :
Ferrite
Shielding :
Unshielded
Features :
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Current - Saturation (Isat) :
Supplier Device Package :
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Inductance :
33 µH
Product Type :
RF Inductors - Leaded
Type :
Wirewound
Frequency - Self Resonant :
15MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
WCLA2520V1-330-R
Eaton-Electronics Division WCLA2520V1-330-R
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD