WCLA2012V1-6R8-R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WCLA2012V1-6R8-R
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 6.8NH 600MA 110MOHM SM
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
Fixed Inductors
Package :
Tape and Reel (TR)
Type :
Wirewound
Current Rating (Amps) :
600 mA
Material - Core :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.091" L x 0.067" W (2.30mm x 1.70mm)
Height - Seated (Max) :
0.060" (1.52mm)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Current - Saturation (Isat) :
Features :
Product Status :
Active
Q @ Freq :
50 @ 1GHz
Supplier Device Package :
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Frequency - Self Resonant :
5.5GHz
Tolerance :
±5%
Series :
WCLA2012V1
Inductance :
6.8 nH
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
WCLA2012V1-6R8-R
Eaton-Electronics Division WCLA2012V1-6R8-R
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD