WCLA2012V1-2R7-R
Mfr.Part #
WCLA2012V1-2R7-R
Description
FIXED IND 2.7NH 800MA 45MOHM SMD
Package :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
DC Resistance (DCR) :
45mOhm Max
Frequency - Self Resonant :
8GHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
0.060" (1.52mm)
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Size / Dimension :
0.091" L x 0.067" W (2.30mm x 1.70mm)
Q @ Freq :
50 @ 1.5GHz
Inductance :
2.7 nH
Current Rating (Amps) :
800 mA
Datasheets
WCLA2012V1-2R7-R
Eaton-Electronics Division WCLA2012V1-2R7-R
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD