WCLA2012V1-101-R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WCLA2012V1-101-R
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 100NH 400MA 460MOHM SM
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
Fixed Inductors
Self Resonant Frequency :
Frequency - Self Resonant :
1.2GHz
Type :
Wirewound
Tolerance :
±5%
Package :
Tape and Reel (TR)
Current Rating (Amps) :
400 mA
Q @ Freq :
50 @ 500MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
0.060" (1.52mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Shielding :
Unshielded
Features :
Material - Core :
Series :
WCLA2012V1
Size / Dimension :
0.091" L x 0.067" W (2.30mm x 1.70mm)
Inductance Tolerance :
5
Product Length :
2.3 mm
Inductance Frequency - Test :
150 MHz
Product Width :
1.7 mm
Product Status :
Active
Current - Saturation (Isat) :
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package :
Inductance :
100 nH
DC Resistance (DCR) :
460mOhm Max
Datasheets
WCLA2012V1-101-R
Eaton-Electronics Division WCLA2012V1-101-R
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD