WCLA1608V1-471-R
Mfr.Part #
WCLA1608V1-471-R
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
FIXED IND 470NH 75MA 7 OHM SMD
Stock
875
In Stock :
875
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Length :
1.78 mm
Inductance :
470 nH
Frequency - Self Resonant :
700MHz
Size / Dimension :
0.070" L x 0.043" W (1.78mm x 1.10mm)
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Width :
1.1 mm
DC Resistance (DCR) :
7Ohm Max
Series :
WCLA1608V1
Current Rating (Amps) :
75 mA
Supplier Device Package :
0603
Height - Seated (Max) :
0.037" (0.95mm)
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Q @ Freq :
25 @ 100MHz
Height :
0.95 mm
Diameter :
Datasheets
WCLA1608V1-471-R
Eaton-Electronics Division WCLA1608V1-471-R
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD