WCL3225-391-R
Mfr.Part #
WCL3225-391-R
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
FIXED IND 390UH 45MA 21.5OHM SMD
Tolerance :
±5%
Inductance Frequency - Test :
796kHz
Size / Dimension :
0.138Lx0.114W 3.50mmx2.90mm
DC Resistance (DCR) :
21.5Ohm Max
Q @ Freq :
8 @ 796kHz
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Inductance :
390μH
Current Rating (Amps) :
45mA
Height Seated (Max) :
0.089 2.25mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
11 Weeks
Supplier Device Package :
Frequency - Self Resonant :
2.2MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
WCL3225-391-R
Eaton-Electronics Division WCL3225-391-R
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD