WCL3225-220-R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WCL3225-220-R
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 200MA 2.4 OHM SMD
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
Fixed Inductors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Q @ Freq :
10 @ 2.52MHz
Series :
WCL3225
Shielding :
Unshielded
Tolerance :
±5%
Inductance :
22μH
Current Rating (Amps) :
200mA
Material - Core :
Ceramic
Height Seated (Max) :
0.089 2.25mm
Inductance Frequency - Test :
2.52MHz
Factory Lead Time :
11 Weeks
Type :
Wirewound
Operating Temperature :
-40°C~85°C
DC Resistance (DCR) :
2.4Ohm Max
Packaging :
Cut Tape (CT)
Package / Case :
Nonstandard
Size / Dimension :
0.138Lx0.114W 3.50mmx2.90mm
Frequency - Self Resonant :
20MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
WCL3225-220-R
Eaton-Electronics Division WCL3225-220-R
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD