WB1008TR68SJ
Mfr.Part #
WB1008TR68SJ
Description
WW IND 1008 680NH 5%
DC Resistance (DCR) :
1.47Ohm Max
Current Rating (Amps) :
400 mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.110 L x 0.079 W (2.79mm x 2.00mm)
Q @ Freq :
45 @ 100MHz
Height - Seated (Max) :
0.080 (2.03mm)
Tolerance :
±5%
Frequency - Self Resonant :
375MHz
Inductance Frequency - Test :
25 MHz
Inductance :
680 nH
Datasheets
WB1008TR68SJ
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. WB1008TR68SJ
WB1008TR68SJ datasheet pdf and Fixed Inductors product details from CAL-CHIP stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD