WB1008TR12SJ
Mfr.Part #
WB1008TR12SJ
Description
WW IND 1008 120NH 5%
Tolerance :
±5%
Inductance :
120 nH
Current - Saturation (Isat) :
Height - Seated (Max) :
0.080 (2.03mm)
Q @ Freq :
60 @ 350MHz
Size / Dimension :
0.110 L x 0.079 W (2.79mm x 2.00mm)
Inductance Frequency - Test :
25 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Current Rating (Amps) :
650 mA
DC Resistance (DCR) :
630mOhm Max
Frequency - Self Resonant :
950MHz
Datasheets
WB1008TR12SJ
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. WB1008TR12SJ
WB1008TR12SJ datasheet pdf and Fixed Inductors product details from CAL-CHIP stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD