WB1008T4R7SJ
Mfr.Part #
WB1008T4R7SJ
Description
WW IND 1008 4700NH 5%
Tolerance :
±5%
Q @ Freq :
20 @ 25MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant :
90MHz
Inductance Frequency - Test :
7.9 MHz
Height - Seated (Max) :
0.083 (2.10mm)
Current Rating (Amps) :
260 mA
Current - Saturation (Isat) :
Inductance :
4.7 µH
Size / Dimension :
0.110 L x 0.079 W (2.79mm x 2.00mm)
DC Resistance (DCR) :
4Ohm Max
Datasheets
WB1008T4R7SJ
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. WB1008T4R7SJ
WB1008T4R7SJ datasheet pdf and Fixed Inductors product details from CAL-CHIP stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD