WB1008T3R3SJ
Mfr.Part #
WB1008T3R3SJ
Description
WW IND 1008 3300NH 5%
DC Resistance (DCR) :
3.4Ohm Max
Size / Dimension :
0.110 L x 0.079 W (2.79mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) :
0.083 (2.10mm)
Tolerance :
±5%
Inductance Frequency - Test :
7.9 MHz
Q @ Freq :
22 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant :
110MHz
Current - Saturation (Isat) :
Inductance :
3.3 µH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Current Rating (Amps) :
290 mA
Datasheets
WB1008T3R3SJ
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. WB1008T3R3SJ
WB1008T3R3SJ datasheet pdf and Fixed Inductors product details from CAL-CHIP stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD