WB1008T39NSG
Mfr.Part #
WB1008T39NSG
Description
WW IND 1008 39NH 2%
Tolerance :
±2%
Frequency - Self Resonant :
1.5GHz
Features :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Current Rating (Amps) :
1 A
Height - Seated (Max) :
0.083 (2.10mm)
Size / Dimension :
0.110 L x 0.079 W (2.79mm x 2.00mm)
Q @ Freq :
60 @ 350MHz
Inductance :
39 nH
DC Resistance (DCR) :
150mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
50 MHz
Datasheets
WB1008T39NSG
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. WB1008T39NSG
WB1008T39NSG datasheet pdf and Fixed Inductors product details from CAL-CHIP stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD