WB1008T27NSJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WB1008T27NSJ
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Datasheet
Download
Description
WW IND 1008 27NH 5%
Manufacturer :
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Product Category :
Fixed Inductors
Package :
Tape and Reel (TR)
Current Rating (Amps) :
1 A
Inductance :
27 nH
Inductance Frequency - Test :
50 MHz
Height - Seated (Max) :
0.083 (2.10mm)
Product Status :
Active
Mounting Type :
Surface Mount
Features :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package :
Q @ Freq :
55 @ 350MHz
Type :
Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR) :
130mOhm Max
Current - Saturation (Isat) :
Tolerance :
±5%
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Series :
WB
Frequency - Self Resonant :
1.6GHz
Size / Dimension :
0.110 L x 0.079 W (2.79mm x 2.00mm)
Material - Core :
Ceramic
Datasheets
WB1008T27NSJ
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. WB1008T27NSJ
WB1008T27NSJ datasheet pdf and Fixed Inductors product details from CAL-CHIP stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD