W3A4YC473MAT2A
Mfr.Part #
W3A4YC473MAT2A
Package / Case
0612 (1632 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP ARRAY 0.047UF 16V X7R 0612
Capacitor Networks, Arrays
Published :
Height :
1.35mm
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
16 Weeks
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
0.047µF
Number of Pins :
2
Mounting Type :
Surface Mount
Dielectric Material :
Ceramic
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Width :
1.6mm
Package / Case :
0612 (1632 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
X7R
Pbfree Code :
yes
Series :
IPC
Temperature Characteristics Code :
X7R
Number of Terminations :
8
Voltage - Rated DC :
16V
Circuit Type :
Isolated
Max Operating Temperature :
125°C
Packing Method :
TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
Datasheets
W3A4YC473MAT2A
KYOCERA AVX W3A4YC473MAT2A
IPC Series 0.047μF ±20% 8 Terminations X7R 0612 (1632 Metric) Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier 16V Ceramic Surface Mount