W3A4YC223KAT4A
Mfr.Part #
W3A4YC223KAT4A
Description
CAP ARRAY 0.022UF 16V X7R 0612
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Number of Capacitors :
4
Voltage - Rated :
16V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Elements :
1
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Series :
IPC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
1.35mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
8
Operating Temperature (Max) :
125°C
Terminal Pitch :
0.76mm
Capacitor Type :
ARRAY/NETWORK CAPACITOR
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
0612 (1632 Metric)
Packing Method :
TR, EMBOSSED/PAPER, 13 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R
SMD/SMT
Temperature Characteristics Code :
X7R
Width :
1.6mm
Capacitance :
0.022µF
Length :
3.2mm
Dielectric Material :
Ceramic
Mount :
Surface Mount
Rated (DC) Voltage (URdc) :
16V
Datasheets
W3A4YC223KAT4A
KYOCERA AVX W3A4YC223KAT4A
IPC Series 0.022μF ±10% 8 Terminations X7R 0612 (1632 Metric) Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier Ceramic Surface Mount