W3A4YC222K4T2A
Mfr.Part #
W3A4YC222K4T2A
Description
CAP ARRAY
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
1.35mm
Capacitance :
2.2nF
Network Type :
ISOLATED C NETWORK
Tolerance :
10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Published :
Dielectric :
X7R
Packing Method :
TR, 7 INCH
yes
Rated (DC) Voltage (URdc) :
16V
Width :
1.6mm
Package / Case :
Temperature Characteristics Code :
X7R
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
16 Weeks
WRAPAROUND
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
W3A4YC222K4T2A
KYOCERA AVX W3A4YC222K4T2A
2.2nF 10% 8 Terminations 15% ppm/°C 0612 Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier Surface Mount