W3A4YC152MAT2A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
W3A4YC152MAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0612 (1632 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP ARRAY 1500PF 16V X7R 0612
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Capacitor Networks, Arrays
Temperature Characteristics Code :
X7R
Height :
1.35mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Circuit Type :
Isolated
Mount :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Mounting Type :
Surface Mount
Length :
3.2mm
Voltage - Rated :
16V
Width :
1.6mm
Capacitor Type :
ARRAY/NETWORK CAPACITOR
Number of Capacitors :
4
Series :
IPC
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Capacitance :
1500pF
Number of Elements :
1
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Temperature Coefficient :
X7R
Package / Case :
0612 (1632 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Terminal Pitch :
0.76mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature (Max) :
125°C
Packing Method :
TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
Rated (DC) Voltage (URdc) :
16V
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Termination :
SMD/SMT
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
8
Number of Functions :
4
Datasheets
W3A4YC152MAT2A
KYOCERA AVX W3A4YC152MAT2A
IPC Series 1500pF ±20% 8 Terminations X7R 0612 (1632 Metric) Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier Ceramic Surface Mount