W3A4YC104K4T2A
Mfr.Part #
W3A4YC104K4T2A
Description
CAP ARRAY 0.1UF 16V X7R 0612
EAR99
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Contact Plating :
Tin
Height :
1.35mm
Pbfree Code :
yes
Max Operating Temperature :
125°C
Lead Free :
Lead Free
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Cut Tape (CT)
Temperature Coefficient :
X7R
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±10%
8
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Depth :
3.2mm
Width :
1.6mm
Capacitance :
0.1μF
Dielectric Material :
Ceramic
Voltage - Rated DC :
16V
SMD/SMT
Terminal Pitch :
760μm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm