W3A4YC103M4Z2A
Mfr.Part #
W3A4YC103M4Z2A
Description
CAP ARRAY
4
Voltage - Rated :
16V
Package / Case :
Length :
3.2mm
Operating Temperature (Max) :
125°C
Packing Method :
TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
Temperature Characteristics Code :
X7R
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Factory Lead Time :
16 Weeks
Height :
1.35mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance :
10nF
Network Type :
ISOLATED C NETWORK
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Width :
1.6mm
Terminal Pitch :
0.76mm
Mounting Feature :
EAR99
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Tolerance :
20%
Datasheets
W3A4YC103M4Z2A
KYOCERA AVX W3A4YC103M4Z2A
10nF 20% 8 Terminations 15% ppm/°C 0612 Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier