W3A4YC103M4T2A
Mfr.Part #
W3A4YC103M4T2A
Description
CAP ARRAY
Capacitor Networks, Arrays
Network Type :
ISOLATED C NETWORK
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
1.6mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
yes
Radiation Hardening :
No
Length :
3.2mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Dielectric :
X7R
Height :
1.35mm
Capacitance :
10nF
Package / Case :
Temperature Characteristics Code :
X7R
Tolerance :
20%
Surface Mount
Voltage - Rated :
16V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Packing Method :
TR, 7 INCH
Datasheets
W3A4YC103M4T2A
KYOCERA AVX W3A4YC103M4T2A
10nF 20% 8 Terminations 15% ppm/°C 0612 Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier Surface Mount