W3A4YA471JAT2A
Mfr.Part #
W3A4YA471JAT2A
Package / Case
0612 (1632 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP ARRAY 470PF 16V NP0 0612
Capacitor Networks, Arrays
Voltage - Rated :
16V
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Min Operating Temperature :
-55°C
Mounting Type :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Circuit Type :
Isolated
Factory Lead Time :
11 Weeks
Series :
IPC
Rated (DC) Voltage (URdc) :
16V
Tolerance :
±5%
Height :
1.35mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Packing Method :
TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
Package / Case :
0612 (1632 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Dielectric Material :
Ceramic
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
470pF
JESD-609 Code :
e3
Depth :
3.2mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
Width :
1.6mm
Dielectric :
C0G
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
W3A4YA471JAT2A
KYOCERA AVX W3A4YA471JAT2A
IPC Series 470pF ±5% 8 Terminations C0G NP0 0612 (1632 Metric) Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier Ceramic Surface Mount