W3A4YA181KAT2A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
W3A4YA181KAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0612 (1632 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP ARRAY 180PF 16V NP0 0612
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Capacitor Networks, Arrays
Series :
IPC
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Voltage - Rated DC :
16V
Temperature Characteristics Code :
C0G
Capacitance :
180pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Functions :
4
Termination :
SMD/SMT
Number of Pins :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
8
Packing Method :
TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Number of Elements :
1
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Package / Case :
0612 (1632 Metric)
Pbfree Code :
yes
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitor Type :
ARRAY/NETWORK CAPACITOR
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Circuit Type :
Isolated
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Dielectric :
C0G
Terminal Pitch :
760μm
Dielectric Material :
Ceramic
Height :
1.35mm
Mount :
Surface Mount
Width :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Capacitors :
4
Tolerance :
±10%