W3A45C473MAT2A
Mfr.Part #
W3A45C473MAT2A
Description
CAP ARRAY
Capacitor Networks, Arrays
Dielectric :
X7R
Factory Lead Time :
16 Weeks
Published :
Tolerance :
20%
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Pbfree Code :
yes
Length :
3.2mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Voltage - Rated DC :
50V
Network Type :
ISOLATED C NETWORK
Height :
1.35mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitance :
47nF
RoHS Status :
RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Width :
1.6mm
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
W3A45C473MAT2A
KYOCERA AVX W3A45C473MAT2A
47nF 20% 8 Terminations 15% ppm/°C 0612 Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier 50V Ceramic Surface Mount