W3A45C332KAT2A
Mfr.Part #
W3A45C332KAT2A
Package / Case
0612 (1632 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP ARRAY 3300PF 50V X7R 0612
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
IPC
JESD-609 Code :
e3
Voltage :
50V
Package / Case :
0612 (1632 Metric)
Tolerance :
±10%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Type :
Surface Mount
Packing Method :
TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
50V
Min Operating Temperature :
-55°C
Circuit Type :
Isolated
Radiation Hardening :
No
Dielectric Material :
Ceramic
Factory Lead Time :
16 Weeks
Capacitance :
3300pF
Temperature Characteristics Code :
X7R
Temperature Coefficient :
X7R
Max Operating Temperature :
125°C
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitor Type :
ARRAY/NETWORK CAPACITOR
Depth :
3.2mm
Height :
1.35mm
Width :
1.6mm
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Number of Elements :
1
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
Number of Pins :
2
Datasheets
W3A45C332KAT2A
Introducing Capacitor Networks, Arrays KYOCERA AVX W3A45C332KAT2A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:50V, Number of Terminations:8, Package / Case:0612 (1632 Metric), Mounting Type:Surface Mount, Number of Pins:2, W3A45C332KAT2A pinout, W3A45C332KAT2A datasheet PDF, W3A45C332KAT2A amp .Beyond Capacitor Networks, Arrays KYOCERA AVX W3A45C332KAT2A ,we also offer W3A41A470KAT2A, W3A41A221KAT2A, W2A43C102MAT2A, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
KYOCERA AVX W3A45C332KAT2A
IPC Series 3300pF ±10% 8 Terminations X7R 0612 (1632 Metric) Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier 50V Ceramic Surface Mount