W3A45C222M4T2A
Mfr.Part #
W3A45C222M4T2A
Description
CAP ARRAY
Capacitance :
2.2nF
Length :
3.2mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Package / Case :
Radiation Hardening :
No
Width :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Temperature Characteristics Code :
X7R
Packing Method :
TR, 7 INCH
Height Seated (Max) :
1.35mm
Tolerance :
20%
Dielectric :
X7R
Network Type :
ISOLATED C NETWORK
RoHS Status :
RoHS Compliant
4
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
W3A45C222M4T2A
KYOCERA AVX W3A45C222M4T2A
2.2nF 20% 8 Terminations 15% ppm/°C 0612 Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier Surface Mount