W3A45A271KAT2A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
W3A45A271KAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0612 (1632 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP ARRAY 270PF 50V NP0 0612
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Capacitor Networks, Arrays
Terminal Pitch :
760μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Package / Case :
0612 (1632 Metric)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±10%
ECCN Code :
EAR99
Capacitor Type :
ARRAY/NETWORK CAPACITOR
Series :
IPC
Mount :
Surface Mount
Number of Functions :
4
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
270pF
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
Dielectric :
C0G
Height :
1.35mm
Dielectric Material :
Ceramic
Number of Elements :
1
Termination :
SMD/SMT
Depth :
3.2mm
Number of Terminations :
8
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Factory Lead Time :
11 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Number of Pins :
2
Circuit Type :
Isolated
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Max Operating Temperature :
125°C
Number of Capacitors :
4
Width :
1.6mm
Published :
Datasheets
W3A45A271KAT2A
KYOCERA AVX W3A45A271KAT2A
IPC Series 270pF ±10% 8 Terminations C0G NP0 0612 (1632 Metric) Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier 50V Ceramic Surface Mount