W3A45A150KAT2A
Mfr.Part #
W3A45A150KAT2A
Description
CAP ARRAY 15PF 50V NP0 0612
EAR99
Radiation Hardening :
No
Temperature Characteristics Code :
C0G
Width :
1.6mm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
1.35mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
Capacitance :
15pF
Tolerance :
±10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Surface Mount
Dielectric :
C0G
Factory Lead Time :
11 Weeks
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Depth :
3.2mm
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
W3A45A150KAT2A
KYOCERA AVX W3A45A150KAT2A
IPC Series 15pF ±10% 8 Terminations C0G NP0 0612 (1632 Metric) Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier 50V Ceramic Surface Mount