W3A43C473MAT2A
Mfr.Part #
W3A43C473MAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0612 (1632 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP ARRAY 0.047UF 25V X7R 0612
Capacitor Networks, Arrays
Dielectric Material :
Ceramic
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
ARRAY/NETWORK CAPACITOR
Voltage - Rated DC :
25V
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Contact Plating :
Tin
Terminal Pitch :
760μm
Mounting Type :
4
Number of Pins :
2
Temperature Characteristics Code :
X7R
Tolerance :
±20%
Packing Method :
TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
1.35mm
Capacitance :
0.047µF
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
8
Mount :
yes
Series :
IPC
Circuit Type :
Isolated
Termination :
SMD/SMT
Voltage :
25V
Depth :
3.2mm
Number of Capacitors :
4
Number of Elements :
1
Width :
1.6mm
Package / Case :
0612 (1632 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Published :
Datasheets
W3A43C473MAT2A
Introducing Capacitor Networks, Arrays KYOCERA AVX W3A43C473MAT2A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Number of Pins:2, Number of Terminations:8, Voltage:25V, Package / Case:0612 (1632 Metric), W3A43C473MAT2A pinout, W3A43C473MAT2A datasheet PDF, W3A43C473MAT2A amp .Beyond Capacitor Networks, Arrays KYOCERA AVX W3A43C473MAT2A ,we also offer W3A41A470KAT2A, W3A41A221KAT2A, W2A43C102MAT2A, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
KYOCERA AVX W3A43C473MAT2A
IPC Series 0.047μF ±20% 8 Terminations X7R 0612 (1632 Metric) 25V Ceramic Surface Mount