W3A43C471KAT2A
Mfr.Part #
W3A43C471KAT2A
Description
CAP ARRAY 470PF 25V X7R 0612
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Height :
1.35mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
25V
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
470pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Temperature Characteristics Code :
X7R
Factory Lead Time :
16 Weeks
Width :
1.6mm
Datasheets
W3A43C471KAT2A
KYOCERA AVX W3A43C471KAT2A
IPC Series 470pF ±10% 8 Terminations X7R 0612 (1632 Metric) Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier 25V Ceramic Surface Mount